140 – lecie DHZ FORBASY

W dniu 22 sierpnia 2021 roku delegacja z Naszej OSP wzięła udział w pięknym Jubileuszu zaprzyjaźnionej DHZ Forbasy (Słowacja).
Oprócz 140 lecia DHZ Forbasy, 710 rocznice utworzenia świętowała również miejscowość Forbasy.
Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św., a następnie część oficjalna, oraz część artystyczna.
Podczas części wręczyliśmy prezent od OSP Stadła tj. okolicznościowy grawerton oraz węże pożarnicze W-52 i W-75.
Zostały również wręczone słowackim strażakom odznaczenia korporacyjne, brązowy, srebrny i złoty medal za zasługi.
DHZ Forbasy w zamian za dotychczasowa współprace odznaczyła również naszych strażaków.
Medal III stopnia za współpracę otrzymali:
1. Tomasz Witkowski
2. Wojciech Mróz
3. Andrzej Kołodziej
4. Paweł Hasior
Srebrnym Krzyżem za współpracę odznaczeni zostali:
1. Teodor Gargas
2. Kazimierz Witkowski
3. Kazimierz Basta
4. Marek Frączek

Dziękujemy bardzo za odznaczenia i dotychczasową współpracę i życzymy dalszego rozwoju DHZ Forbasy.