SPOTKANIE ŚWIĄTECZNO – NOWOROCZNE STRAŻAKÓW GMINY PODEGRODZIE

W dniu 30 grudnia 2017 roku w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrej Wsi odbyło się Spotkanie Świąteczno – Noworoczne Strażaków z terenu Gminy Podegrodzie.
W spotkaniu wzięli udział również zaproszeni goście:
Paweł Motyka – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowy Saczu a zarazem Z-ca Komedanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu
Małgorzata Gromala – Wójt Gminy Podegrodzie
Dariusz Kowalczyk – Przewodniczący Rady Gminy w Podegrodziu
Monika Hałas – Pracownik Urzędu Gminy
Spotkanie rozpoczął Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Podegrodziu dh Teodor Gargas który przywitał wszystkich. Następnie w skrócie opowiedział o pozyskanym sprzęcie: z projektu ogłoszonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości program Spójności udało się pozyskać 13 zestawów PSP – R1 (torba PSP, hydrożele, szyny kramera i deska ortopedyczna) oraz 2 defibrylatory. koszt całkowity zrealizowanego projektu  w Naszej Gminie 88500 zł.
Nasza Ochotnicza Straż Pożarna wzbogaciła się o nowy zestaw PSP – R1 który na spotkaniu odebrali Kazimierz Witkowski – Prezes OSP Stadła i Marek Frączek – Naczelnik OSP Stadła. Dziękujemy za przekazany sprzęt, jesteśmy pewni ze przekazany sprzęt nam i innym jednostkom OSP z terenu Gminy pomoże w jeszcze lepszy sposób (szybciej) nieść pomoc. potrzebującym.
W związku z przekazaniem nam nowego zestawu PSP – R1 chcemy również poinformować że nasi druhowie cały czas się szkolą i podnoszą swoje kwalifikacje. w ostatnim czasie 2 druhów z naszej OSP ukończyło Kurs Kwalifikowanej Pomocy – Tomasz Witkowski i Wojciech Mróz – i w tej chwili mamy w swoich szeregach 10 ratowników medycznych.