Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników

W dniu 6 grudnia zakończyło się egzaminem szkolenie podstawowe strażaków ratowników. Szkolenie trwało od 6 listopada do 6 grudnia a dokładnie 126 godzin, w szkoleniu brali udział strażacy z Gminy Podegrodzie i Stary Sącz. W grupie 20 strażaków, którzy ukończyli szkolenie znalazło się 5 naszych druhów. Są to:

 

  1. Maciej Bodziony
  2. Kamil Ciągło
  3. Karol Golonka
  4. Maciej Fiut
  5. Paweł Gucwa

 

Cieszymy się bardzo że szeregi naszej straży zasilają kolejni przeszkoleni strażacy. Z pewnością podniesie to poziom bezpieczeństwa mieszkańców naszej miejscowości, gminy, powiatu.

 

Szkolenia odbywały się w Remizie OSP Stadła. Prowadzili je strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu oraz strażacy z JRG2. Podczas szkolenia uczyli się od podstaw wszystkich zagadnień, oprócz tego brali udział w zajęciach praktycznych podczas których uczyli się między innymi obsługi aparatów do ochrony dróg oddechowych, kierowania ruchem drogowym, armatury pożarniczej. Jednym z elementów był egzamin na komorze dymowej w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie.

 

Gratulujemy im wytrwałości podczas długiego wymagającego szkolenia, oraz sukcesu podczas egzaminy najpierw teoretycznego a następnie praktycznego.

 

Na koniec wszyscy którzy ukończyli szkolenie złożyli Uroczyste ślubowanie i otrzymali stosowne zaświadczenie o ukończonym szkoleniu które pozwala na branie udziału w działaniach ratowniczych. W uroczystości udział wzięli Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Sączu dh Paweł Motyka. Naczelnik Wydziału Szkoleniowo Operacyjnego KM PSP w Nowym Sączu  brygadier Marian Marszałek. Zastępca Prezesa ZOP ZOSP RP w Nowym Sączu dh Teodor Gargas. Komendant Gminny dh Kazimierz Witkowski. Wójt Gminy Podegrodzie Pan Stanisław Banach oraz Naczelnicy OSP z terenu Gminy Podegrodzie i Stary Sącz

Jeszcze raz wielkie gratulacje!!!!

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*