Zapraszamy na akcje poboru krwi – 22 kwietnia 2018

Zapraszamy na akcję poboru krwi.

 w ramach XIII edycji programu: Ognisty Ratownik – Gorąca Krew

 N I E D Z I E L A   22  K W I E T N I A   2018 r.

 w godz.  8.00  –  13.00

Miejsce: REMIZA OSP STADŁA GMINA PODEGRODZIE

 

Czekamy na wszystkich chętnych dobrej woli, którzy mogą podzielić się bezcennym lekiem, jakim jest KREW.

Ciągła dynamika i rozwój cywilizacyjny skłania nas do refleksji, że ludzkie ŻYCIE jest nieprzewidywalne a każdy z Nas może być potencjalnym Biorcą, dlatego jeśli możesz pomóc – to masz okazję stając się Dawcą.

Dzisiaj Ty pomagasz innym, w razie potrzeby Tobie pomogą tacy jak Ty.

Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach, a jej jedynym źródłem są zdrowi ludzie. Dlatego też jeżeli: czujesz się zdrowy, ważysz nie mniej niż 50 kg, pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi, jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia, jesteś po posiłku, masz dokument tożsamości (dowód osobisty lub inny ze zdjęciem) możesz oddać krew i uratować komuś życie. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne i niebolesne z uwagi na nowoczesny sprzęt i specjalnie wyprofilowane igły. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku w związku, z czym nie grozi Ci żadne zakażenie. Bez obaw organizm w ciągu zaledwie kilku godzin odbudowuje całą ilość oddanej KRWI.

Dawca otrzymuje posiłek  energetyczny o wartości  4500 kcal. (czekolady).      

 

Serdecznie zapraszamy o włączenie się w tę zaszczytną ideę niesienia pomocy potrzebującym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*