„W OSP Stadła czuć i widać nadchodzące Święta”

Ochotnicza Straż Pożarna w Stadłach wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Stadłach realizowały projekt pt. „Warsztaty kulinarne i wykonania ozdób świątecznych z OSP i KGW Stadła” Dzięki temu projektowi młodym strażakom zostały przekazane stare tradycje robienia pierników, przygotowanie ozdób świątecznych, strojenie choinki. Mimo dużego mrozu Młodzież oraz przybyłe dzieci świetnie się bawiły przy strojeniu choinki, robieniu pierników i ich pieczeniu. Wszystkie pierniki znikały w ekspresowym tempie. Była to znakomita integracja międzypokoleniowa.

Nasze wydarzenie swoją obecnością zaszczycili:

1. Lidia Jagiełko-Różańska – Dyrektor Departamentu Generalnego Urzędu Marszałkowskiego województwa małopolskiego

2. Wiesław Tokarczyk – Sołtys Wsi Stadła

Projekt został sfinansowany z Urzędu Marszałkowskiego województwa Małopolskiego. Dziękujemy bardzo. Dziękujemy również Nadleśnictwu Stary Sącz za przekazanie na ten cel choinki.